Blog > Komentarze do wpisu

Chia - skarbnica kwasów tłuszczowych Omega 3

Chia to wysoce skuteczny suplement diety, w szczególności w okresie wzrostu oraz dojrzewania u dzieci oraz nastolatków. Zapewnia poza tym prawidłowy wzrost, a także regenerację tkanek w trakcie ciąży, a także podczas karmienia piersią. Figuruje, jako bogate źródło wapnia, posiada boron wiodący minerał współoddziałujący z metabolizmem wapnia w organizmie. Nasiona te są rekomendowane dla diabetyków, ponieważ spowalniają wchłanianie cukrów, a ponadto pomagają regulować ich poziom we krwi. Wspierają nawodnienie organizmu, gdyż potrafią zatrzymywać dziesięciokrotność swojej gramatury. Z powodu swoich właściwości hydrofilowych są idealnym dodatkiem do diety dla ludzi uprawiających sport.

 

Te przeciętne nasionka zawierają potężną terapeutyczną moc, a także dawkę wigoru, który pokrzepi i dodatkowo odżywi nasze ciało. Są zadziwiająco pożywne, a poza tym zapewniają nam nieocenione korzyści zdrowotne. Szałwia hiszpańska (salvia hispanica) ma swoje korzenie w Ameryce Południowej, gdzie od wieków była podstawą lokalnego menu. Aztekowie uważali nasiona Chia za pomocne, aby pozostać w niezłej kondycji fizycznej, duchowej oraz w zachowaniu bystrości umysłowej. Ze względu na jej właściwości uważali szałwię hiszpańską za jedno z pięciu najważniejszych potraw.chia przepis

desery chiaSzałwia hiszpańska stanowi wspaniałą skarbnicę kwasów tłuszczowych Omega 6 i Omega 3. Olej z nasion Chia ma w swoim składzie 40% kwasów omega-6 i dodatkowo 30% kwasów omega-3. Zawierają pomyślne dla formy nienasycone trójglicerydy długołańcuchowe zachowane w odpowiedniej proporcji, przez co usuwają złogi cholesterolu w ścianach naczyń krwionośnych. Szałwia hiszpańska to poza tym kopalnia przeciwutleniaczy, a także minerałów. Obejmuje witaminy: cynk, żelazo, magnez, fosfor, wapń, E, B1, B3 i niacyna. Od innych roślin odróżniają się także pokaźną pulą prosto przyswajalnego białka. Z powodu dużej zawartości błonnika (ok. 25%), który oddziałuje pożytecznie na aparat pokarmowy, nasionka szałwii hiszpańskiej zalecane są dla osób zmagających się ze zbędnymi kilogramami i otyłością. Na długo zapewniają one afekt sytości i wzmagają proces trawienny w układzie pokarmowym. Towarzyszą w lepszym wchłanianiu się pożywienia. 

Jeżeli nie uprawiamy żadnego sportu, który pozwoliłby nam się zrelaksować i odprężyć, a stale mamy do czynienia ze stresem, jesteśmy bardzo podatni na zakwaszenie organizmu. Ten problem dotyczy wielu z nas. Szczególna uwagę powinniśmy wtedy przykładać do właściwej diety, która zadba odpowiednio o prawidłowy stan naszego organizmu.

poniedziałek, 25 kwietnia 2016, mojemnie

Polecane wpisy